Wycieczki i pordóże

Człowiek potrzebuje słońca do normalnej egzystencji. Gdy go za długo nie ma, pojawiają si,ę depresje, sezonowe doły i brak chęci do zycia. Wtedy lekarstwem mogłyby być podróże, te małe i te duże oraz wycieczki. Zależy, kto co lubi. Ja na razie wykorzystuje zimowy czas na krótkie wczasy, takie weekendowe. Z dłuższym wyjazdem to muszę poczekać na wakacje, wtedy będzie też więcej możliwości. Bo wiadomo, można sobie teraz zafundować wczasy w ciepłych krajach, żeby trochę odżyć i poczuć ciepło słońca, ale nie każdy preferuje leżenie na ciepłym piasku.

Zastanawiałam się czy w ogóle moje plany na wakacje maja jakieś szanse na realizacje w tym roku. A dziś w nocy dwa razy śniły mi się buty. Sprawdziłam w senniku, co to oznacza i okazało się, że czekają mnie podróże. Wiadomo, sny nie są wiarygodnym wyznacznikiem i nie gwarantują tego, że rzeczywiście udam się gdzieś na wczasy, niemniej jednak pocieszyłam się trochę. W końcu lepiej się nastawić pozytywnie. Zresztą, przecież i tak latem podróże mnie nie ominą, choćby miała to tylko być wycieczki do sąsiednich miasta.

Wakacje są raz w roku i trzeba ten czas dobrze wykorzystać. Będzie wtedy ciepło i słonecznie. No, nawet jeśli nie słonecznie, to na pewno cieplej niż teraz. Można się zapakować w samochód lub pociąg, wziąć ze sobą śpiwory, namioty i karimaty i szukać odpowiedniego dla siebie miejsca na wczasy. W końcu wakacje to podróże, wycieczki polecane przez polskich internautów i swoboda. I nieważne ile ma się lat, każdemu dobrze zrobią nawet najkrótsze wczasy.

Dodaj komentarz