Projekty przysklepowych blogów

Dziś prezentujemy projekty dwóch tak zwanych „przysklepowych” blogów (ponieważ ich funkcją jest uzupełnienie dla działalności sklepów internetowych, a dokładniej przyciągnięcie uwagi internautów, a tym samym potencjalnych klientów). Oby dwa blog należą do branży motoryzacyjnej.

Blog 1: Extra Tanie Opony Używane

www.poradniki.zgora.pl/tanie-opony-uzywane-felgi/

Pierwszy blog to uzupełniający blog firmy ” Extra –  tanie opony „, która sprzedaje jak sama nazwa wskazuje tanie opony używane oraz felgi używane. Utworzony został specjalnie w celu zainteresowania potencjalnych klientów. Powstał on na subdomenie tanie – opony. extra.eu, gdzie osoba z firmy opisuje między innymi asortyment oferowanych przez firmę Extra Tanie Opony produktów. Są tam także aktualne promocje, które można znaleźć w sklepie firmy „Extra – Tanie Opony„. Prezentowane są dodatkowe wiadomości oraz nowości, które wprowadzane są w sklepie należącym do firmy Extra Tanie Opony. Są tam przede wszystkim publikowane informacje o samej firmie Extra – Tanie Opony, bo jest to blog komercyjny  – marketingowy, ale poza standardową jego funkcją, nie zabraknie tam także porad dotyczących wyboru opon i felg, które są udziela przez pracowników firmy Extra – Tanie Opony.

Blog 2: Indu – Uchwyty Samochodowe

Drugi blog pełni podobną funkcję – jest to blog firmy Indu sprzedającej uchwyty samochodowe gsm/gps. Również został utworzony na poddomenie – tym razem już sklepowej: uchwyty – samochodowe.indu.pl. Jest to również blog marketingowy, którego celem jest przede wszystkim prezentowanie głównego produktu, jakim są uchwyty samochodowe. Firma Indu sprzedaje także inne produkty takie jak akcesoria gsm, uchwyty do gps i telefonów komórkowych, aczkolwiek podstawę asortymentu sklepu stanowią uchwyty samochodowe. Firma za pośrednictwem bloga zamierza dotrzeć do nowych odbiorców, którzy mogą kupić u nich uchwyty samochodowe, a szukają informacji na ten temat w sieci.

Można zauważyć zatem, że zarówno blog firmy Extra – Tanie Opony Używane jak i blog Uchwyty Samochodowe sklepu Indu.pl to blogi stricte marketingowe, ale nie ma to w tej chwili znaczenia ponieważ chodzi o sam projekt graficzny obydwu blogów. Także przypuszczamy, że zarówno opony jak i uchwyty będą sprzedawać się w sposób zadowalający.