Pożyczki pozabankowe

Na co najczęściej są zaciągane różnego rodzaju kredyty i pożyczki pozabankowe. Oczywiście na zakup tego, co będzie nam służyło przez wiele lat. A zatem zaciągamy kredyty, aby kupić mieszkanie, wybudować dom, kupić działkę, zamienić samochód na nowszy, kupić sprzęt do domu, meble do kuchni, wielką wannę z hydromasażem, nowy komputer dla syna czy telewizor dla teściowej. Czasem zdarza się, że kredyty lub pożyczki pozabankowe znalezione na forach dyskusyjnych są zaciągane, aby opłacić kupno nowej sukienki czy garnituru oraz prezentu na ślub wnuczki czy chrześnicy. Ponadto rodzice młodych nierzadko biorą kredyty, aby sfinansować organizację wesela. Podobnie ma się rzecz w przypadku chrztów czy komunii- rodzice też często zaciągając kredyty, aby móc wyprawić swoim dzieciom przyjęcie.

Ale kredyty są zaciągane nie tylko w przypadku finansowania takich  przyjemnych wydatków. Niestety, ale w obecnych czasach nawet jeśli chcemy wyprawić pogrzeb komuś z rodziny, często konieczna staje się wizyta w banku w celu uzyskania kredytu.
W końcu trumna swoje kosztuje, szczególnie jeśli jest dobrej jakości. Do tego dochodzi koszt pomnika, miejsca na cmentarzu, nowego ubrania dla zmarłego, opłacenie księdza- wiadomo, oni cenią swoje usługi oraz wszystkich tych, którzy zajmują się całym pogrzebem.

Do tego dochodzą koszty związane ze stypą, czyli obiad lub jakiś poczęstunek dla najbliższej rodziny zmarłego, nierzadko związany także z wynajęciem sali.
Niektórzy muszą także opłacić autobus, który dowiezie rodzinę zmarłego na cmentarz czy orkiestrę, która będzie grała podczas ostatniej drogi.
I choć dostaje się pieniądze z ubezpieczenia na pogrzeb, tojest to tak niska kwota, że kredyty są często niezbędne.

Dodaj komentarz