Papilotki – sklep z papilotkami

Chcielibyśmy dzisiaj zaprezentować wam nowy produkt, który wprowadziliśmy w znanym już wam z naszych publikacji i opisów naszym ostatnim sklepie internetowym. Otóż produkt ten to tak zwane papilotki. Pokrótce postaram się wam opisać czym one właściwe są. Otóż papilotki to takie foremki z papieru, których używa się w cukiernictwie. Oczywiście papier z którego są wykonane to nie taki zwykły papier, ale specjalny odporny na tłuszcz i pieczenie. Na pewno się już z nimi spotkaliście kupując produkty gotowe w papilotkach:

http://www.sweetdecor.pl/category/189,papilotki

Papilotki mogą spełniać dwie funkcje: Pierwsza to funkcja dekoracyjna – czyli papilotki stosuje się jako ozdobę dla ciastka bądź babeczki, poza tym w ten sposób wykorzystane papilotki zastępują talerzyk i chronią przed spadaniem okruchów z ciastka na podłogę, czy dywan.

Druga funkcja jaką mogą spełniać papilotki ma zastosowanie stricte już przy samym pieczeniu na przykład babeczek. Papilotki wkłada się do specjalnej formy, dzięki czemu brzegi babeczki nie przywierają do blachy w czasie pieczenia w piekarniku.

Ostatnio takie babeczki stały się bardzo popularne, w ten sam sposób wykonuje się tak zwane muffiny, które można przyrządzać zarówno na słodko, jak i na słono. Ze względu na wzrost popularności tego typu wypieków, postanowiliśmy w naszym cukierniczym sklepie internetowym udostępnić Państwu również papilotki oraz kilka przepisów na ich wykorzystanie. Zapraszamy.