Kupujemy samochód używany – kredyt samochodowy?

Odnalezienie interesującego egzemplarza samochodu używanego nie należy do najłatwiejszych czynności. Najpierw przyjdzie nam bowiem przekopać się przez całą masę aut, które to naszej uwagi nie będą warte. Dopiero pod tym stosem, być może, uda nam się znaleźć coś godnego zakupu. Zakup auta zawsze powinien być bardzo dokładnie przemyślany i zaplanowany.

Dlatego też decydując się na kupno samochodu używanego nastawić musimy się na to, że poszukiwania potrwać mogą stosunkowo długo. Mimo wszystko jednak będzie to zdecydowanie lepsze rozwiązanie od zaciągania takich zobowiązań jak kredyt samochodowy na jak najwięcej lat tylko po to, by móc wyjechać jakimś autem wprost z salonu. Kupno auta w salonie w dzisiejszych czasach jest nieopłacalne. Kiedy to już przyjdzie nam z niego wyjechać – to samochód straci od kilku do kilkunastu procent na wartości.

Co prawda plusem takiego rozwiązania będzie brak konieczności obawy o stan techniczny kupowanego samochodu, jednakże zalety w tym momencie chyba się już kończą. Jeśli poświęcimy odpowiednio dużo czasu na szukanie, to możliwe jest znalezienie perełki wśród samochodów używanych. Oznacza to nic innego, jak natrafienie na doskonale zachowane autko. Takie okazje nie zdarzają się zbyt często, jednakże nie oznacza to tego, że ich po prostu nie ma.

Dodaj komentarz