Konsolidacja długów z firmą pozabankową

Obecnie coraz więcej Polaków ma problemy ze spłatą kredytów bankowych – szczególnie w sytuacji, kiedy w rachubę wchodzi nie jedna rata, a kilka. Oferowane przez banki kredyty konsolidacyjne nie są wcale dostępne dla wszystkich dłużników – a takie właśnie wrażenie można odnieść, oglądając reklamy i czytając ulotki promocyjne. Nie ma w nich jednak ani słowa o tym, że konsolidacja z bankiem możliwa jest tylko wówczas, kiedy ktoś posiada idealną historię finansową (nie zalega więc z płatnościami) oraz wysoką zdolność kredytową, bez której uzyskanie dziś w banku jakiegokolwiek kredytu jest po prostu nierealne.

Jedna rata obciąża przeciętny budżet domowy w dużym stopniu, a co dopiero mówić o kilku ratach? Nic więc zatem dziwnego, że zainteresowanie konsolidacją jest tak duże. Jeśli ktoś nie spełnia powyżej wymienionych warunków, ma jeszcze do wyboru taką opcję jak pożyczka pozabankowa. Liczne pozabankowe instytucje finansowe mają w tym zakresie niezmiernie bogatą ofertę, z której klienci korzystają coraz chętniej. Pożyczki pozabankowe cechuje bowiem łatwa dostępność  – nie trzeba spełniać wygórowanych wymogów.

Procedury są uproszczone, a więc i czas oczekiwania na pieniądze skraca się znacząco. Poza tym firmy pożyczkowe nie wymagają zaświadczeń o wysokości zarobków i ich źródle, a także nie sprawdzają wnioskodawców w Biurze Informacji Kredytowej. Aby jednak pozabankowa pożyczka na spłacenie długów była uzasadniona, wybór oferty trzeba bardzo dokładnie przemyśleć. W żadnym wypadku nie wolno podejmować decyzji pochopnie.

Znajdź inne wazne informacje o pożyczkach – Kasoland.pl

Dodaj komentarz