Firanki makarony – hit czy kit?

Firanki niejedno mają oblicze. Wystarczy tutaj wspomnieć o modelach sznurkowych określanych potocznie mianem makaronów. Mają one zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Wątpliwości nie pozostawia natomiast to, że umiejętnie wykorzystane w aranżacji, stanowią ciekawy element wystroju wnętrza.

Czy firanki makarony to zawsze dobry pomysł?

firanki makaronyNa początek warto nadmienić o sytuacjach, kiedy wieszanie w oknach firanek sznurkowych nie jest najlepszym pomysłem. Dzieje się tak wówczas, gdy ktoś ma małe dzieci (bądź dopiero planuje powiększenie rodziny) lub zwierzęta domowe. Zarówno dzieci, jak i koty czy psy mogą sobie zrobić krzywdę, zaplątując się w firankę. Najrozsądniej jest zatem takiego ryzyka unikać, decydując się na inny, „bezpieczniejszy” rodzaj okiennych osłon, np. na rolety.

Ponadto makarony nie pasują do każdego pomieszczenia i do każdej aranżacji. Na pewno nie są polecane do kuchni, łazienki czy do dziecięcego pokoju, ponieważ tam nie będą po prostu praktyczne. Co innego zaś salon czy sypialnia – są to pomieszczenia o zupełnie innym przeznaczeniu, poza tym ważne jest w nich odpowiednie rozproszenie światła przydające wnętrzu stosownego klimatu.

Tutaj znajdziesz i zamówisz najtańsze Roletko.pl – rolety do okien dachowych oraz inne ciekawe akcesoria do okien.

Możliwości aranżacyjne

Istnieje wiele możliwości wykorzystania firanek makaronów w aranżacjach mieszkań i domów. Bardzo często wiesza się je bez zasłon, zwracając przy tym uwagę na to, aby odznaczały się takim samym kolorem jak okna i ściany. To wprowadza do pomieszczenia ład i porządek, sprawiając jednocześnie, iż wydaje się ono bardziej spójne i przejrzyste. Oczywiście, dodanie zasłon również może przynieść bardzo zadowalające rezultaty. Jasną, połyskującą firankę można zestawić z zasłoną w tym samym kolorze, ale o kilka tonów ciemniejszym. Znakomicie prezentują się beże, brązy, zielenie oraz niebieskości, aczkolwiek zwolennicy nieco żywszych barw mogą zdecydować się na firanki w kolorze pomarańczowym, żółtym czy czerwonym. Najważniejsze jest to, by doskonale harmonizowały z pozostałymi elementami wyposażania i nie przytłaczały swą obecnością. Na zakończenie można jeszcze dodać, że ogromną ich zaletą jest to, że nie blokują dostępu do okna.

Dodaj komentarz