Egipt porady dla osób wyjeżdżających do tego kraju

Przedstawiamy zwięzły poradnik internetowy dla kobiet na temat podróży do Egiptu i sposobów ochrony przed zemstą faraona. Egipt to niewątpliwie wyjątkowo pasjonujący turystycznie kraj, który warto wybrać na wczasy – orientalna kultura, stare piramidy, piękne krajobrazy, ładne plaże oraz jedna z ładniejszych rafa morska, to tylko nieliczne z walorów zachęcających do Egiptu całe rzesze turystów. Ale należy zapamiętać, że Egipt ukrywa również mało przyjemne niespodzianki. Jedną z nich jest choroba żartem nazywana zemstą faraona.

Choroba ta skutecznie potrafi unieprzyjemnić każdemu turyście pobyt w Egipcie.

Więcej tutaj: http://www.poradniki.zgora.pl/wakacje-w-egipcie-przydatne-porady-i-informacje/

W Egipcie stała się ona przypadłością dużej liczby osób zwiedzających ten region. Z niewiadomych powodów szybciej dopada przedstawicieli płci męskiej, co nie sugeruje, że któraś kobieta może myśleć, że jest bezpieczna. Chociaż kobieta jest nieco mniej narażona na atak zemsty niż facet, aczkolwiek mimo to każda kobieta także powinna tak samo mieć się na baczności, bowiem różnica w liczbie zachorowań kobiet i chłopaków jest bardzo niewielka.

Objawy

Choroba ta objawia się bardzo silnymi objawami zatrucia pokarmowego – czyli biegunka, wymioty, gorączka itp. W silnych wypadkach temp. bywa bardzo wysoka nawet do 41 st., co także jest szkodliwe dla życia pacjenta. Choroba ta inicjowana jest przez licznie występujące w Egipcie pałeczki salmonelli.

Pojawiają się one głównie w pożywieniu, jednak ogólnie są wszędzie, a sam Egipt nie zalicza się do czystych krajów więc o choroby nie trudno. W jaki sposób ustrzec się zachorowania będąc w Egipcie? Jeżeli w czasie wczasów odwiedzamy Egipt powinniśmy zawsze zachować maksimum higieny. Oprócz tego nie wolno pić wody z kranu, nie można się jej nawet zachłysnąć przypadkiem w trakcie prysznica.

Pijemy jedynie wodę mineralną, nawet twarz myjemy wodą z butelki. Egipt to nie EU, woda tam jest zapełniona drobnoustrojami wszelkiej maści, którym rozrodowi sprzyja także afrykański gorący klimat. Będąc w Egipcie spożywamy jedynie gotowane jedzenie, żadnych surowych warzyw, bądź owoców. Picie napojów alkoholowych również może pomóc. Aczkolwiek nawet przestrzeganie powyższych wskazówek nie da nam pewnej gwarancji, że nie dorwie nas zatrucie Faraona.

W sytuacji wystąpienia niewielkich symptomów należy nabyć w miejskiej aptece tabletki o pod nazwą Antinal, nasze środki nie pomagają. Jednak kupując go nie dajmy poznać, że rozbolał nas brzuch itp. – pytani – poinformujmy aptekarza, że kupujemy na wszelki wypadek, bo gdy aptekarz spostrzeże, że jest nam niezbędny to zabulimy za niego 3 razy więcej niż normalnie.

W sytuacji mocnych rozchorowań warto udać się do jakiejkolwiek instytucji leczniczej.

Źródła: