Czarnogóra – bałkańskie uroki

Dzisiaj prezentujemy wam witrynę z ciekawym przewodnikiem turystycznym po Czarnogórze. Jest to ciekawy ilustrowany poradniki informujący jak zwiedzać ten kraj i co można tam zobaczyć.

Można w nim przeczytać miedzy innymi o tym, że Czarnogóra posiada cudowne krajobrazy powiązane z charakterystycznym środowiskiem naturalnym, a dodatkowo połączenie skalistych plaż i morza zapewnia nam tak samo niesamowite wrażenia.

Można do tego kraju wybrać się w celu zwiedzania a także podziwiania przyrody, jak również w celu odpoczynkowym – na tak zwane kąpiele słoneczne itd.

Interesującym zjawiskiem w Czarnogórze jest fakt, iż na przykład przyjeżdżając tam w okresie maja-czerwca możemy w górach pojeździć na nartach i snowboardzie, a potem podjechać do terenów nad morzem i co nieco poopalać się na plaży.

Oczywiście przy założeniu, że wystąpią dobre warunki pogodowe.

Do Czarnogóry można podróżować w sumie przez cały rok. Jednak najkorzystniejsze warunki pogodowe i nie tylko występują w maju, czerwcu oraz wrześniu, a ruch turystyczny jest wtedy znikomy.

Reasumując latem pod względem pogodowym Czarnogóra przypomina odrobinę Polskę, aczkolwiek jest znacznie cieplej i uraczymy tam trochę więcej pogodnych dni.

Czarnogóra poza górami i niezapomnianymi krajobrazami posiada również dużo interesujących zakątków wartych odwidzenia, nie tylko mowa tu o zabytkach architektury, których także jest w tym kraju wiele, ale również o zakątkach ciekawych pod względem atrakcyjności dla każdego turysty – młodego i starego.

Dodaj komentarz