Budowa domu

Ceny za mieszkanie coraz wyższe, deweloperzy z trudem sprzedają mieszkania, domy. Coraz trudniej dostać kredyt na wymarzone cztery kąty lub na budowę domu. Pośrednicy prześcigają się w ofertach, zamieszczają je na wszelkich dostępnych portalach. Każdy walczy o klienta jak może.

Jedni stawiają na reklamę, inni obniżają ceny. Deweloperzy nie pozostają w tyle. Niezwykle modne ostatnimi czasy stały się dni otwarte. Wówczas nie tylko jak do tej pory w tygodniu, ale w weekendy, kiedy to ludzie – potencjalni klienci, raczej nie pracują, zparaszają ich na oglądanie mieszkań. Każdy może sprawdzić czy chce mieszkać w danym budynku, na danym piętrze – i na danym osiedlu. Bo wiadomo jak wyglądaja zamieszczane w sieci, na stronach deweloperów prezentacje multimedialne. Wszędzie dużo przestrzeni, wszystko zagospodarowane pięknie, pełno wolnych miejsc parkingowych, niekiedy nawet można zobaczyć na nich zadowolonych ludzi – z pewnością uśmiechają się tak, bo dokonali dobrego wyboru – czytaj kupili mieszkanie na na najwspanialszym osiedlu. Tak, a w rzeczywistości przestrzeni niewiele, plac zabaw dla dzieci malutki, drzew brak, nie ma gdzie wyjść z psem na spacer, znajomi nie zaparkują wieczorem, ba niekiedy nawte i Ty nie znajdziesz miejca parkingowego. Poza tym cóż… jakoś nie pokazali nam wcześniej okolicy. Z pewnością z uwagi na fakt, że osiedle to jest położone i owszem w pobliżu lasu, ale i stacji kolejowej. Do tego tuż obok cztery inne osiedla. Czyli blok na bloku, czego wcześniej nie było widać. To tylko przerysowany obraz, który jednak niestety niekiedy okazuj się rzeczywistością.

Patrząc na to zastanawiamy się czy nie wybrać jednak innej opcji takiej jak budowa taniego domu dla swojej rodziny (http://poldom.pl/forum/artyku-y-serwisu-poldom-pl/)? Deweloperzy coraz częściej do maksimum wykorzystują wolną przestrzeń, zabudowują ją budynkami. I choć w projektach osiedli znajduje się miejsce na pojęcie takie jak architektura krajobrazu – co powinno cieszyć, niestety nadal nie jest to popularna praktyka. Chcąc kupić mieszkanie, naprawdę trzeba się sporo nagimnastykować. Nie sztuka kupić coś , co nie będzie sie podobało. Tym samym warto korzystać z opinii, doświadczenia innych osób. Ktoś, kto już kiedyś zmagał się z problemem jakim jest zakup nieruchomości (czy to domu, mieszkania, czy gruntu) wie doskonale o czym tutaj jest mowa. Do tego wszystkiego pozostaje ten nieszczęsny kredyt. Tylko nieliczni mogą pozwolić sobie na zakup mieszkania bez późniejszego spłacania długów, inni natomiast zaciągają kredyt pod hipotekę i ciesza się, kiedy nie mają problemów ze spłatą kolejnej raty.

Dodaj komentarz