BGŻ Optima – Opinia o nowym projekcie strony tego banku

Po połączeniu banku BGŻ z francuskim Paribas jak to zwykle bywa zmienił się system transakcyjny banku BGŻ, a także BGŻ Optimy, która jest wirtualnym oddziałem BGŻ dla klientów nastawionych na oszczędzanie i inwestowanie kapitału. Jednak szata graficzna strony pozostawała utrzyma mniej więcej z zachowaniem dotychczasowych trendów. Witryna była dość przejrzysta i łatwa w nawigacji.

Niedawno jednak BGŻOptima zmieniła całkowicie szatę graficzną. Zważając na aktualne trendy można się było spodziewać, że nowy serwis internetowy BGŻ Optimy będzie szedł w kierunku lekkiej szaty graficznej, jeszcze łatwiejsze i prostszej nawigacji. Szczególnie zważając na nowe standardy sieciowe wdrażane przez Google. Jednak stało się wręcz przeciwnie. Nowa witryna BGŻ Optima jest ciemna, mroczna i z jakimiś przesuwanymi elementami. Wprawdzie jest zestawienie lokat z dość ciekawym sloganem, że „…nie boimy się porównań” – w postaci linka do porównania lokat w innych bankach. Oczywiście lokata bezkarna i bezkompromisowa w BGŻ Optima są jednym z najlepszych lokat na rynku i oferta jest ogólnie dobra, ale sam nowy serwis, gdzie wszystko jest ciemne i lata mnie osobiście nie przypadł do gustu.

Jak wyglądała stara strona jeśli ktoś nie widział, to można zobaczyć jeszcze w screenach w tej recenzji / opinii BGŻ Opitma https://antyhaczyk.blogspot.com/2015/03/bgz-optima-opinie-lokata-bezkarna-konto.html

BGŻ Optima aktualna strona: https://www.bgzoptima.pl

Jak widać stary serwis raczej unikał umieszczania ciągu tekstu na ciemnym niejednolitym tle jak to ma miejsce w nowym serwisie. Moim zdaniem był znacznie bardziej przejrzysty niż obecne, ładniejszy i przede wszystkim lżejszy. Co oczywiście wpływa na szybkość ładowania strony i działania serwisu, a w dzisiejszych warunkach sieciowych ma coraz większe znaczenie.

Oczywiście są to nasze subiektywne opinie, z którymi możecie się zgodzić lub też nie. Zachęcamy do dyskusji w komentarzach na temat nowego projektu witryny BGŻ Optima.

1 myśl na “BGŻ Optima – Opinia o nowym projekcie strony tego banku”

Dodaj komentarz